Kik laknak a Jurányiban?


ALPHA ALAPÍTVÁNY
Az Alpha Alapítvány olyan felekezetközi keresztény missziót végző szervezet, melynek fő feladata, hogy támogassa, koordinálja az országszerte már működő Alpha kurzusokat, aktív segítséget adjon újabbak létrehozásában. Az Alpha kurzus egy gyakorlati útikalauz a keresztény hit alapjainak megismeréséhez. Elsősorban azok számára készült, akik nem járnak templomba, nemrég váltak keresztényekké vagy eltávolodtak a keresztény hittől. A kurzus hetenkénti összejövetelek keretében kötetlen étkezést, előadást és kiscsoportos megbeszélést foglal magában; a keresztény hit alapjait felölelő 15 előadásból és egy csendes hétvégéből áll, melyekre tíz hét alatt kerül sor. Évente két-három alkalommal javasoljuk megtartani a kurzust, melyet minden alkalommal ünnepi vacsora zár le, amely során a kurzust elvégzők nyomban meghívhatják barátaikat, ismerőseiket a következőre.
Az Alpha rugalmas és gyakorlati modell bármilyen méretű csoport számára. Egyszerűen, hatékonyan, világosan és fenyegetéstől mentesen mutatja be Jézus Krisztus evangéliumát. A kurzus hatékony, a helyi közösségekre épülő evangelizációra is, felkészíti és mozgósítja a laikus közösségi tagokat.


BINAURA
Az alkotók tevékenységei főként a vizuális kommunikáció területeit érintik: interakció tervezés, animáció, grafika, webes és más, reaktív vizuális felületek, hangtervezés, stb. A csapat a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem korábbi hallgatóiból összeállt, progresszív határmezsgyéken kísérletező, nemzetközi viszonylatban is elismert, aktív kollektíva. A vizuális műfajok mellett forgatókönyvírói-szövegírói tevékenységet is folytatatnak.
Samu Bence és Nagy Ágoston a Binaura kereteiben több, mint hét éve kutatják és értelmezik a hang és a kép kapcsolatát, különböző szoftvereken, installációkon, interfészeken keresztül. Tevékenységük a szoftverművészet, a
nem szokványos alkalmazások, digitális interface-ek mellett kiterjed az előadóművészet, az internetes technológiák területére, valamint szöveges (Balkon folyóirat) és szoftveres (Google Play) publikációikon keresztül új mediális formák elméleti kontextualizálására is.
Sirály Dóri grafikái a tervezés legkülönbözőbb kontextusaiban jelennek meg, a klasszikus papír alapú kiadványoktól a progresszív digitalis tartalmakon keresztül a webes felületekig.
Huszár Dániel az animáció és a mozgókép területén tevékenykedik. Az analóg megoldások, a stop-motion animáció, díszlet-, installáció építés mellett a 2D digitalis animációs film rendezés, látványtervezés, filmes utómunka készségszintű használata jellemzi munkáit.
Huszár Péter több rövidfimben, nagyjátékfilmben, animációs és televíziós produkcióban közreműködött, mint műsorfejlesztő, forgatókönyvíró, író.


COINCIDANCE - KORTÁRS ÍR TÁNC TÁRSULAT
 A Coincidance [kojnszidensz] az autentikus ír sztepptánc és a modern tánc egyedülálló házasításából született. Az egyszerre három ír sztepptánc Európa-bajnokot felvonultató, Európa szerte elismert ír sztepptánc versenytáncosokból álló társulat először 2010-ben mutatkozott be nagy sikerrel Budapesten "Contemporary Irish Dance - Kortárs Ír Tánc" című produkciójával. Gyulai Júlia koreográfiáiban az ellentétek különös harmóniáját kaphatjuk eredményül. A modern tánc szenvedélyes lágyságának és az ír sztepp karakán ritmusvilágának fúziójaként, a köztük lévő vonzásból és taszításból felszabaduló energiát kihasználva született meg a "kortárs ír tánc"-nak keresztelt műfaj.

CSÉFFAI GYÖRGYI ÉS DÁVID MÁRK
Cséffai Györgyi a Magyar Képzőművészeti Egyetem harmadéves szobrász hallgatója. Szakmájából adódóan foglalkozott már agyaggal, gipsszel, kő és csontfaragással, heggesztéssel. Jelenleg az epreskerti kálváriában található egy kiállítása, amelyet egy másik szobrász hallgatóval Megyeri Barbarával közösen hoztak létre. A szobrászat mellett portrérajzolással is foglalkozik, 2011-ben első helyezést ért el rajz kategóriában egy képzőművészeti tehetségkutatón.
Dávid Márk a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem másodéves formatervező hallgatójaként bútor, jármű, tárgy és csomagolástervezéssel foglalkozik. Jelenleg elektronikus képgrafikai végzettséggel rendelkezik, melyet 5éves képzés során szerezett meg, így az egyetem mellett grafikai munkákat vállal: logo, arculattervezést és teljes brandinget. Emellett még fotózással, filmezéssel, vágással foglalkozik. Szakmai programismeretei: Adobe Photoshop, Illustrator, Finalcut, Aftereffects, 3DsMax. Tevékenységei közé tartozik még egyedi kerékpárok építése is: www.be.net/markdaavid

DUDA ÉVA TÁRSULAT/ MOVEIN STÚDIÓ
A Duda Éva Társulat a 2009 / 2010-es színházi évad során formálódott önálló együttessé a koreográfus kezdeményezésére. A társulat magját neves táncművészek és ifjú tehetségek alkotják: a pályájuk elején járó fiatal, lendületes előadók, valamint komoly szakmai múlttal rendelkező, neves táncművészek dolgoznak együtt és hatnak egymásra. A társulatot éppen a tagok sokrétű tapasztalatának köszönhetően energikus, szuggesztív előadói jelenlét és magas szintű technikai tudás jellemzi. Előadásaik jellemzője az erőteljes fizikalitás, a gyakori kontakt és intenzív partnering elemek használata, érzékeny és drasztikus reakciók, de a fanyar humor is, melyeknek központi témája többnyire az ember és közösség viszonyait vizsgálja.
MOVEIN Táncstúdió: 2012 novemberétől az együttes új próbaterme nyitott kurzusok állandó helyszíne délutánonként, ahol többek közt a Duda Éva Társulat táncművészeitől tanulhatnak kezdők és profik egyaránt. Fókuszban elsősorban a kortárs tánc, de van még modern tánc, jazz tánc, hiphop, kortárs tánc  folk elemekkel, cirkuszi zsonglőr alapok, aikido, jóga, akro-jóga.

EURÓPAI SZABADÚSZÓ MŰVÉSZEK EGYESÜLETE (ESZME)
A 2006-ban létrejött Európai Szabadúszó Művészek Egyesülete (ESZME) megalapításának célja a szabadúszó művészek érvényesülésének felkarolása volt, felismerve, hogy a művészek számára a minőségi alkotáshoz elengedhetetlen az anyagi biztonságérzet, valamint a tudat, hogy a megszülető előadások nagy valószínűséggel el is jutnak a közönséghez.
 E célok megvalósítása jelentős kapcsolati tőkét, és folyamatos szervezést igényel, mellyel az induló, és/vagy igen kis létszámú műhelyek általában nem rendelkeznek. Ez különösen fájdalmas lehet, hiszen nagyon sokszor ezekben a kis műhelyekben keletkeznek a legszínvonalasabb, legújszerűbb, legötletesebb megoldásokkal dolgozó alkotások, melyek viszont nem kapnak megfelelő nyilvánosságot, így a legtöbbször elvesznek mind a szakma, mind a kultúra számára. Az egyesület éppen ezért műsorszervezői, programközvetítői segítséget, gazdasági és jogi tanácsadást nyújt tagjainak, segíti promóciójukat külföldön és Magyarországon egyaránt.

FÜGE (FÜGGETLENÜL EGYMÁSSAL KHE)
A FÜGE elsősorban a független színházi műhelyek, alkotók problémáira keresi a hatékony megoldást, az eredmény azaz a produkció vagy projekt felől kijelölve a feladatokat. Tulajdonképpen Ernyőszervezet és Produkciós Szervezet egyben, hiszen egyik alaptevékenysége, hogy egymástól külön álló színházi alapítványok, egyesületek munkáját segíti közös és hatékonyabb fellépéssel: például fesztivál szervezése, ernyő-pályázatok megírása és lebonyolítása, vagy együttes szponzorkeresés. Mindemellett pedig számos produkciónak teljes körű intézményi hátteret és megvalósítást biztosít a források előteremtésétől, az adminisztráción át a napi produkciós feladatok megoldásáig. Független alkotók, színészek, rendezők, illetve produkciós társulatok, műhelyek és fesztiválszervezők, kulturális intézmények keresik fel szervezetünket különböző együttműködések céljával.
Nemcsak a mennyiségnek, hanem a minőségi munkának is köszönhetően napjainkban már reprezentatív és szakmai brand lett a FÜGE. Jelen vagyunk szinte minden kulturális fórumon, on-line felületen, nyomtatott sajtóanyagban hirdetéseinkkel, aktuális programjainkkal.       Van négy saját gyermekünk, amikre és akikre büszkék vagyunk:
Tantermi Színházi Projekt
TeARTrum Fesztivál
Titkos Társulat
VÁDLI Alkalmi Színházi Társulás



GÓLEM SZÍNHÁZ
 “Színházat csinálni olyan, mint jégre írni - mire leírod a mondat utolsó betűjét, addigra az első betű talán már el is olvadt.”(Yossi Israeli)
A Gólem Színház 2005 májusában alakult. Célja, hogy Magyarország jelenleg egyetlen professzionális zsidó színházaként tartalommal töltse meg a „zsidó színház” kifejezést. Olyan nyitott, kreatív, gondolkodásközpontú, kortárs zsidó műhely, ahol a közös munka, a koprodukció és a megújulás mellett elfér a tradicionális zsidó értékrendszer is. Elfogadó és befogadó.  Egyaránt fordul a zsidó és a nem zsidó közösség felé, mert úgy gondolja, mindkettő alapvetően nem toleráns, humorátvesztett, türelmetlen és egymást nem igazán ismerő társaság. Szeretnének kritikusak és egyben erősen önkritikusak is lenni. Mindig két évadra előre terveznek. A 2011-2013-as évadokat átfogó gondolat: “Mások szemében”, azaz mások hogyan látnak minket, hogyan képzelik el a zsidó karaktereket, hogyan dolgoznak fel kortárs művészek zsidó témákat.


HEKK (HALASTÓ KÖZHASZNÚ KULTURÁLIS EGYESÜLET)
A HEKK (Halastó Közhasznú Kulturális Egyesület) 2006-ban alakult és a Halastó kórusból nőtte ki magát, amit Halas Dóra és Tóth Árpád alapított két évvel korábban, akkor harmadéves zeneakadémiai hallgatóként. Céljuk egy olyan műhely létrehozása volt, ahol a kísérletezés, a szokatlan zenei eszközök, az egyéni és közösségi kreativitás segíti a kóruskultúra megújulását. A kezdeti 15 fős társaság mára több mint 100 tagúvá bővült, a kórus pedig egyesületi formát öltött, melynek fő céljai közé tartozik a különleges koncertek és kulturális események szervezése, innovatív zenészek támogatása, zenei alkotótáborok, műhelyek és gyerekprogramok szervezése, szakmai anyagok publikálása.
Az egyesület alá tartozó csoportok, kiemelkedő projektek:
Soharóza kísérleti énekegyüttes (zenei vezető: Halas Dóra)
Csíkszerda kórus (karnagy: Tóth Árpád)
Hangfürdő lazító kóruskoncertek (vezető: Tihanyi Benedek)
Kórusmámor népzenei-jazz fúziós kórus és zenekar (vezető: Földi Gergely)
Kultúrfürdő programsorozat
Tócsa gyereknyaraltatás
Kis híján összművészeti estek a Bem moziban


HIP HOP INTERNATIONAL HUNGARY
2012. februárjában a  Hip Hop International Hungary szervezetének sikerült megszereznie az amerikai Hip Hop International-től a jogot, hogy megrendezhesse a világ legmagasabb színvonalú és legelismertebb Hip Hop Világbajnokságának a World Hip Hop Dance Championship és World Battles  magyarországi selejtezőjét. A szervezet 2012. 05.05-én szervezte meg a világbajnokság selejtezőjét, majd augusztus 1-5-ig 23 fős magyar delegációval érkezett a World Hip Hop Dance Championship világ rendezvényére, ahol átlagon felüli teljesítményükkel beírták magukat a világ hip hop történelmébe.

HOPPart TÁRSULAT
A HOPPart tagjai Ascher Tamás és Novák Eszter osztályába jártak a Színház- és Filmművészeti Egyetemen. Az első zenés színész-osztályban végeztek.  Mint tudjuk, a zenés színházi élet legnagyobb része a szórakoztatóipar felségterülete. A HOPPart ezzel szemben olyan alternatív zenés színházi nyelvet képvisel, amilyen az országban, még a független formációk körében is meglehetősen elhanyagolt. A társulat minden tagja profi prózai színész, emellett énekes és hangszeres zenész. Mindent ők csinálnak, és mindenhez önmagukat kísérik.  Merész humoruknál fogva Amanda Lear és Shakespeare rokonisága elkerülhetetlennek mondható. Repertoárjukon egyszerre szerepel a Kander/Ebb/Fosse-féle Chicago, egy vérbeli musical-anyag, amelynek savát-borsát a világhírű dalok képezik, illetve a Korijolánusz, egy végtelenül prózai Shakespeare-tragédia. Ezek mellett sajátos humorérzékükről árulkodik, hogy színpadra dolgozták a Drágán add az életed c. akciófilm-klasszikus első részét Halálkemény (A mi dájhárdunk) címmel. Épp ez a sokoldalúság teszi őket olyan szimpatikussá. Progresszivitásuk tehát nem szorul különösebb magyarázatra: egyformán nyitnak klasszikus színházi formák és a formabontás felé.


INVENTIO ARTS
Az Inventio Arts célja egy új, izgalmas létesítmény létrehozása a kortárs művészet számára Budapesten, elsősorban koncentrálva arra, hogy munkájukkal – középpontjában a tánc és a vizuális művészetekkel -, a jelenlegi magyar művészeti élet fejlődését a nemzetközi vérkeringésbe jutassák.
Főbb tevékenységeik között a következő területeken remélnek fejlődést elérni: hazai és külföldi kortárs művészeti kiállítások, fellépések szervezése, nemzetközi kapcsolatok és együttműködések tánc és képzőművészekkel, valós és / vagy virtuális együttműködési fórumok szervezése közös projektek ösztönözésére, manager - kurátor - gyűjtő - művész panelbeszélgetések, angol nyelvű kiadványok - amely úgy érzik, hogy nagyon fontos terület és fejlesztést igényel-, és közös rendezvények, projektek a tánc és a vizuális művészek együttműködéséből. A menedzsment és fejlesztési szolgáltatások kombinációját kínálva, valamint a művészek képviseletében, az Inventio Arts partnerei Arató Balázs, művészeti menedzser, és Jarmo Nieminen, műgyűjtő.


KATLAN CSOPORT
2006 januárjában kezdték meg működésüket egy civil csoportban, melynek fő célja, hogy tevékenységével, szolgáltatásaival a kultúrát innovatív módon közvetítse. Munkájukban törekszenek arra, hogy különböző kultúrákat és művészeti ágakat ötvözzenek, s az ebből létrejövő alkotásokat szokatlan helyszíneken és kontextusban mutassák be.
Tapasztalataik szerint a művészeti ágak és kulturális programok gyakran egy régóta kialakult, állandó közönséget vonzanak, és ezek között a csoportok között kicsi az átjárás. Ugyanez jellemző a művészekre is, akik sokszor csak a saját területükön alkotókkal dolgoznak együtt. Ezen transzkulturális és összművészeti események létrehozásával szeretnék az egyén kulturális nyitottságát növelni, ami reményeik szerint hosszú távon a kultúra szélesebb spektrumú társadalmi befogadását is eredményezheti.
A Katlan elnevezés is ezt az elképzelést jelképezi, miszerint egy nagy üstbe (katlanba) sokféle összetevőt bedobálva, az egyes elemek ízeit ötvöző új, gazdagabb íz világot kapunk.

KÖZÉP-EURÓPAI ÍR TÁNC AKADÉMIA
A budapesti székhelyű Közép-európai Ír Tánc Akadémia egy újszerű kezdeményezés, mely kettő, céljaiban és eszközeiben különböző, ámde az ír tánc és kultúra szeretetében közös értékeket képviselő sztepptánc csoport munkájának révén jöhetett létre.
Az iskolának a két csoport – a tradicionális ír néptánc átalakulását napjaink ír versenytáncává „Az utazás” című showjában bemutató Erin tánccsoport, valamint a kortárs táncot az ír tánccal ötvöző, immáron két táncshowval rendelkező Coincidance társulat – vezetőiből és művészeiből alakult tanári kara nem csak az oktatás magas színvonalát, hanem sokszínűségét is garantálja.
Az Ír Tánc Akadémia célja az ír tánc professzionális szintű oktatása és népszerűsítése mellett egy olyan központ létrehozása is, ahol az ír kultúra, zene, irodalom és történelem rajongói találkozhatnak, eszmét cserélhetnek, baráti közösséget építhetnek.

LUDWIG MÚZEUM- KORTÁRS MŰVÉSZETI MÚZEUM - ACAX
Az ACAX | Nemzetközi Kortárs Képzőművészeti Iroda legfontosabb célja a kortárs magyar képzőművészet nemzetközi jelenlétének erősítése és támogatása. Tevékenységük középpontjában a kortárs képzőművészet hazai és nemzetközi szereplői közötti intenzív kommunikáció és folyamatos szakmai együttműködés kiépítése és fenntartása áll.  A nemzetközi művészeti élet intézményeivel szorosan együttműködve kiállításokat, konferenciákat, nyilvános eseményeket és egyéb projekteket szerveznek és valósítanak meg. Az ACAX a Ludwig Múzeum–Kortárs Művészeti Múzeum szervezeti keretében, a múzeum önálló osztályaként működik. Egyik legjelentősebb tevékenységük a Check-in Budapest kurátori vizitorprogram, mely keretében a szakma legjelentősebb nemzetközi képviselőit hívják meg Magyarországra, néhány napos tanulmányútra. Működésük további fontos területe magyar művészek nemzetközi műteremprogramokban való részvételének kezdeményezése, szervezése és támogatása. Folyamatosan bővülő archívumuk kortárs magyar művészek és művészeti intézmények katalógusait, digitális portfólióit és kiadványait tartalmazza.

LUCKY SHEPHERD SHOWROOM
A már 4 éve közösen működő showroom megújult külsővel költözött be a Jurányi Közösségi Inkubátorházba. A bemutató terem új neve Lucky Shepherd Showroom, mely spontán született a két MOME-n végzett designer nevéből. Az egyetemen indult barátságból közös munka lett, közös műhellyel, megtartva a két fiatal különböző egyéniségét és saját stílusát. A tervezők Szerencsés Gabo és Juhász Dóra brandjeit saját nevük inspirálta, mely márkanevek GABO SZERENCSES  és JUHASZDORA.COM. Elsősorban női és férfi kiegészítőket (táskák, kesztyűk, övek) és elegáns ruhákat készítenek, akár egyedi megrendelésre is, de a Lucky Sheperd mindkét alkotója saját márkája mellett többször dolgozott már együtt tánc- és színház társulatokkal is. Céljuk, hogy ebben az inspiratív, művészi környezetben szabadon alkothassanak és munkáikat minél többen megismerjék a nyitott műhelyükben.

NYITOTT KÖR
Elsősorban színházi neveléssel foglalkoznak. Ez azt is jelenti, hogy színházi nevelési előadásokat tartanak (Theatre in Education – TIE) és a színházi nevelés további területein is jelen vannak: gyermekszínjátszó csoportokat vezetnek, többtanáros drámaórákat írnak és tartanak, valamint színházi és drámás eszközök használatával iskolán kívüli tréningeken, projektnapokon fejlesztik a meghívó iskola diákcsoportjait. 2012-2013-ban futó előadásaik: Kötéltánc (13-17 éveseknek a hatalomról – Antigoné alapján), Gubancok (13-15 éveseknek a függőségről). Ebben az évadban mutatják be új színházi nevelési előadásukat, melynek munkacíme A virágnak megtiltani… Az előadást a sepsiszentgyörgyi Osonó társulatával együtt készítik, és 13-14 éveseknek szól majd az érzelmek jelentőségéről és a korai testiség problémájáról. 2012 decemberében mutatják be kétszemélyes előadásukat, melynek munkacíme Hottentotta és alsó tagozatosoknak szánják.

POLGÁR ALAPÍTVÁNY
A közhasznú Polgár Alapítvány öt éve jött létre, Polgár András alapította. Célja a romák integrációjának elősegítése, elsősorban önfenntartó, helyi foglalkoztatási programok elindításának támogatásával. A magas roma arányú falvakban a helyi romák ötlete és kezdeményezése alapján az alapítvány szakmai (üzleti tervezés, piackutatás, mentoráció stb.) és pénzbeli támogatást (kamatmentes kölcsön) biztosít a vállalkozások elindításához. A közvetlenül a megélhetést szolgáló projektek mellett az alapítvány másik fő tevékenysége a gyerekek és fiatalok felé irányuló tehetségprogramok. A Futball Tehetségmentő Programjuk eredményeként jelenleg 26 roma futballozik vezető magyar klubok utánpótlás-csapataiban. Az alapítvány munkájában a harmadik fő terület a nélkülözést kezelő krízisprogramok. Az Élelmiszerbankkal együttműködve rendszeresen szerveznek élelmiszeradományozást, tanévkezdéskor tanszeradományzást, karácsonykor ajándékozást a legrászorultabb településeken.

RAKÉTACSOPORT, PESTI VIZMŰ
2003 telén, az Eszterházy Károly Főiskola Rajz és Vizuális Kommunikáció tanszékén megalakult a „Rakétacsoport”. A létrehozó ok ismeretlen, a kitűzött cél viszont egységes és egyhangúlag kinyilvánított volt, és a mai napig ugyan az.
A csoport aktív gyakorlati ill. elméleti pluszfeladatok, kísérletezések segítségével próbál bekapcsolódni a magyar képzőművészeti élet vérkeringésébe.
A tanulmányaikat befejezett csoporttagok egy része (Merkl Ákos, Vágó Szabolcs, Pogonyi Csongor, Tóth Máté Attila) visszatérve a fővárosba megalapította a „Pesti Vizműt” - a budapesti vizuális műhelyt. Ez a kis csoport egy folyton szerveződő kreatív csapat, mely saját alkotó léte mellett fontosnak tartja környezetének vizuális megújulását illetve művészeti értékeinek felfedezését.

REMETE KRISZTA és MOHÁCSI ANDRÁS
Remete Kriszta:
2010-től egyetemi docens (MOME). Oktatási területei: kötött anyag és öltözéktervezés, alternatív anyagtervezés, speciális tervezés (vegyes technika alkalmazása), diploma konzultáció.
Fontosabb díjai: Kritikusok díja - 2011/12 évad legjobb jelmezterve, - William Shakespeare: Szentivánéji álom (2012), Legjobb jelmeztervező, Pécsi Országos Színház találkozó - William Shakespeare: Szentivánéji álom (2012), Legjobb jelmeztervező, Pécsi Országos Színház találkozó - Pintér Béla-Darvas Benedek Parasztopera (2011), Az év fiatal divattervezôje (2008).
Mohácsi András:
2000 óta a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Design Intézet docense. 1998–ban diplomát szerzett a JPTE Képzőművészeti Mesteriskolájában, 1991-ben diplomázott a Magyar Képzőművészeti Főiskolán. Főbb egyéni kiállításai: 2003 Budapest Kiscelli Múzeum  Templomtér 10 év szobrai, 2007 Budapest  Bartók Galéria  Blue Days ,2011 Budapest  Artus Galéria Dark Frames Festmények, rajzok. Főbb csoportos kiállításai: 2001 Budapest Műcsarnok: A Szobrászaton Innen és Túl, 2003 Budapest Vigadó Galéria: Jelentés Magyar Szobrásztársaság kiállítása, 2005 Budapest Ernst Múzeum: a 10 éves pécsi DLA kiállítása, 2005 Trenton (USA), Grounds for Sculptors, Magyar Szobrásztársaság, 2010 Budapest, Vizivárosi Galéria, Szobrászati kiállítás.

SCALLABOUCHE THEATRE
A Scalla Művészeti Nonprofit Kft. által működtetett Scallabouche Társulat több mint 10 éve van jelen a magyarországi színházi életben. A Scallabouche Budapest egyetlen alternatív brit színházi társulata. A társulat elsősorban angol nyelvű előadásokat hoz létre, Magyarországon is népszerűsítve az improvizáció, a helyzet- és stílusgyakorlatok hagyományát.
A Scalla Kft. a színházi produkciók mellett kezdetek óta nagy hangsúlyt fektet arra, hogy az improvizációs színházi technikákat minél több emberrel ismertesse meg workshop-ok keretében. Az improvizációs színházi technikákra és a workshopok során szerzett tapasztalatokra építve dolgozták ki azt a tréningmódszert is, amely segítséget nyújt az üzleti élet képviselőinek a hatékonyabb kommunikáció elsajátításában. Kommunikációs tréningjeiket cégek számára szervezik. A Scalla Kft. ügyvezetője Alexis John Latham színész-rendező; 1990-ben végzett a Welsh College of Music and Drama nevű akadémián, azóta színészként, rendezőként és trénerként is dolgozott szerte Európában. Improvizációs színházi szakember, számtalan színházi előadás megálmodója és kommunikációs tréning vezetője.

SZKÉNÉ SZÍNHÁZ
A Szkéné Színház a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Központi épületében 1970 óta működő kamaraszínház, mely összművészeti befogadó helyszínként funkcionál. Kész előadásokat, bemutatókat fogad be, új előadásokat hoz létre önállóan és koprodukciókban egyaránt illetve újszerű hely-specifikus előadások színtere is egyben. Repertoárja főként az előadó-művészetek területéről érkező produktumokból áll, de hangsúlyos szerepet kapnak a vizuális művészetek és a zenei programok is. A színházterem mára légkondicionált, a fogadóterében kávézót és galériát is működtet. A színház üzemeltetője jelenleg a Szkéné Színház Nonprofit Közhasznú Kft.

SZPTUNYIK HAJÓZÁSI TÁRSASÁG MODERN SZÍNHÁZI- ÉS VISELKEDÉSKUTATÓ INTÉZET - LABOR
A Szputnyik Hajózási Társaság 2008 januárjában alakult Bodó Viktor rendező vezetésével, azóta független színházként működik.
Céljuk, hogy a nagyszínházi tapasztalatokat hasznosítva, a kőszínházi struktúrán kívül, független műhelyként olyan szellemiségben dolgozzanak, amely lehetőséget teremt magas minőségű, elmélyült munkafolyamat fenntartására. A szabad alkotófolyamatot, a kísérletezést, és a színházi formanyelvek kutatását és megújítását éppen olyan fontosnak tartják, mint azt, hogy klasszikus és kortárs műveket is színpadra állítsanak. Egyensúlyt keresnek a mobilitás megőrzése és a bázis-gondolkodás között.
A nyitás, és megújulás jegyében színházi nevelési programmal, diákok számára készült osztályterem-színházi előadásokkal bővült kínálatuk, ahol az előadás mellett drámapedagógiai foglalkozást is tartanak a színészek részvételével.
Fennállásuk óta egyaránt dolgoztak Magyarországon és külföldön, visszatérő koprodukciós partnerük a Schauspielhaus Graz, a Staatstheater Mainz, a Bühnen der Stadt Köln. 2012 májusától az Európai Színházak Úniójának (UTE) a tagja. Itthon és külföldön készült előadásaik számos rangos európai fesztiválra meghívást kaptak.


SZŰCS EDIT ÉS ÁRVAI GYÖRGY: TERMÉSZETES VÉSZEK KOLLEKTÍVA
A TERMÉSZETES VÉSZEK KOLLEKTÍVA  1984 óta működő produkciói nem tekinthetők színháznak, táncnak, kiállításnak, objekt artnak vagy assamblage-nek, videó-installációnak, hangjátéknak, hangköltészetnek, és koncertnek sem. Az előadásokban mindezek egyszerre vannak jelen. Nem válaszokat adnak, hanem artikulált kérdéseken keresztül, különös színházi nyelvet használva, nézőinket szabad asszociációra késztetjük.
TERMÉSZETES VÉSZEK KOLLEKTÍVA alapítója Árvai György díszlet és hangtervezőként dolgozik hazai és külföldi színházakban, tervez látványt és készít zenét független színházak számára is.  Árvai György a Magyar Képzőművészet Egyetemen tart féléves látványtervezői és színház-performansz kurzusokat. 2011 márciusában Jászai Mari díjat kapott színházi munkásságáért.
Szűcs Edit jelmeztervezőként számtalan színházi darab létrehozásában vesz részt, egyetemi adjunktusként  textil tanszéken tanít, Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen. Tervezőként mindketten rendszeresen vettek részt nagy játékfilmek készítésében. Szűcs Edit a Bőr-hártya című produkcióval elnyerte az Év jelmeztervezője díjat, 2010 szeptemberében pedig jelmeztervezői munkájáért megkapta a Vágó Nelly emlékérmet.

TÁP SZÍNHÁZ
A TÁP Színház különböző alternatív befogadó és egyéb kulturális helyeken működik hadat üzenve a merev, szabályokhoz kötött színházi formáknak, kísérletező színházi megoldásokkal, eszközökkel él.
Következetes és nyitott munkára törekszik, amelyben mindenfajta kezdeményezés helyet kaphat, jöhet az a látvány, a képzőművészet a videó vagy a zene világa felől.
Sok éven át Vajdai Vilmos, a színház alapítójának és vezetőjének szellemiségére épültek az előadások, de az elmúlt években több alkotó kreativitásának is teret adott saját előadások létrehozásának formájában.
Fontosnak tartják továbbra is a minél szélesebb jelenlétet, azt, hogy bárhol és bármikor, az adott körülmények között is színházat lehet és kell csinálni, legyen az a Moszkva tér, a Zappa Café, a Tűzraktér, a Sziget Fesztivál, egy iskola tornaterme, egy kőszínház büféje vagy éppen a Thália vagy a Trafó színházterme.
Nem a körülményekre és lehetőségre várnak, hogy színházat csináljanak hanem színházat csinálnak bármilyen körülmények és lehetőségek között!


TELOSZ EGYESÜLET
A TELOSZ Egyesület az alábbi területeken kívánja a keresztény egyházak, gyülekezetek és egyéb szervezetek működését, fejlődését támogatni és elősegíteni.
Együttműködés keresztény egyházakkal, gyülekezetekkel, szervezetekkel: az ökumenikus együttműködés elősegítése, új közösségek plántálása, vezetők, pásztorok képzése, továbbképzése, tanácsadása, mentorolása és a közösségek evangélizációs, szociális programjainak segítése, közösségépítés. Oktatás és tréning: szemináriumok szervezése, keresztény iskolák részére tanárok közvetítése, a működésük feltételeinek megteremtésében való segítségnyújtás, biblia oktatása, ESL (angol mint idegen nyelv) oktatása, ifjúsági klubok szervezése, fiatalok kreatív képességének fejlesztése, egyéni képességfejlesztés.
Szociális tevékenység: családsegítői feladatok ellátása, időskorúak támogatása, gyermek- és ifjúságvédelem, lelki gondozás, pszichológiai tanácsadás, alkohol, kábítószer rehabilitáció.
Kutatás és információ szolgátatás: szociális, vallási kutatás, intellektuális keresztény gondolkozás fejlesztése, konferenciák szervezése.


TÜNET EGYÜTTES
A Tünet Együttes 2002 óta létező alkotói társulás. A társulat művészeti vezetője Szabó Réka matematikus, aki táncosként, koreográfusként és rendezőként 1995 óta van jelen a kortárs táncszínházi életben. Munkáiban a szellemesség és a játékosság játsszák a főszerepet, darabjai egyszerre elgondolkodtatóak, drámaiak, gyermekien felszabadultak és felszabadítóak. A társulat nem ismer műfaji határokat, előadásaikban egyenrangú elemekként kezelik a szöveget, a mozgást, zenét, vizualitást, és kedvelik a különleges technikai megoldásokat. Hétköznapi, mindannyiunkat foglalkoztató-megmozgató témákat dolgoznak fel és szólaltatnak meg a nézőtér és a színpad határait feszegető személyes nyelven, groteszk, ironikus, költői látásmóddal.
Repertoárjukban a színházi darabok, tudományos ismeretterjesztő táncjáték, zenés-táncos kihallgatás, interaktív videótechnikán alapuló táncelőadás, gyermekeknek szóló meseszínház mellett található utcai performansz és rövid táncfilmek is.
A Tünet Együttes 2002 óta 18 produkciót és két rövid filmet hozott létre. 15 hazai és nemzetközi díjat nyert.



ZÉRÓ BALETT
A ZÉRÓ koncepcióját a történelmi feljegyzések tanúsága szerint India adta a világnak. A hindu bölcsek számára a ZÉRÓ nem egyszerűen egy számot jelentett, hanem mindennek a kezdetét, kiindulását, a mag-ot, amelyből minden származik. Ennek megfelelően eredeti jele sem a mai kör, vagy ovális volt, hanem egyszerűen egy pont: ·
A társulat nevében a ZÉRÓ kifejezés a misztikus középpontból való kiindulás szándékát jelzi, hiszen a ZÉRÓ a transzformáció helye: a számegyenesen ebben a pontban alakulnak át a negatív számok pozitívakká, az éj ekkor fordul át nappallá, a virtuális itt válik valóságossá. A ZÉRÓ ilyenformán számunkra az alkotási folyamat jelképe is, hiszen ebben a folyamatban megpróbálunk felfedni valami addig rejtetten maradót, megkísérelünk hidat építeni a spirituális és a materiális létezés között.
A ZÉRÓ Balett előadásaiban egy csepp kelet és nyugat is találkozik. A „balett” szó a nyugati hagyományok tiszteletére utal nevünkben, még ha nem is jelenti e tradíciók egyszerű átvételét vagy követését, inkább azok alkotó továbbgondolását…



Tartalom:
Alkotó- és előadóművészet:

Andaxinház Színjátszó Egyesület
Átrium Film-Színház
Bélaműhely Sound Art
binaura
BS+F3/Bálint Sára és Keresztury Kata
Coincidance - KORTÁRS ÍR TÁNC TÁRSULAT
Cséffai Györgyi és Dávid Márk
Duda Éva Társulat
Európai Szabadúszó Művészek Egyesülete (ESZME)
Gólem Színház
HEKK (Halastó Közhasznú Kulturális Egyesület)
Hip Hop International Hungary
HOPPart Társulat
Juristovszky Sosa
Katlan Csoport
Közép-európai Ír Tánc Akadémia
Lucky Shepherd Showroom
noppa – Pimpmywall project  
Nyitott Kör
Műhely Alapítvány
Rakétacsoport, PESTI VIZMŰ
Remete Kriszta és Mohácsi András
Scallabouche Theatre
Szkéné Színház
Szputnyik Hajózási Társaság
TÁP Színház
Tünet Együttes
Természetes Vészek Kollektíva
Zéró Balett


Civil és egyéb szervezet:
Alpha Alapítvány
Inventio Arts
Jósiás Alapítvány
Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum
Polgár Alapítvány
Studex Szalon
Telosz Egyesület

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése